esthemax.sk
MENU
esthemax.sk

Hydrojelly Masky

Spoločnosť ESTHEMAX spojila účinky hydrogelových masiek s blahodarnými účinkami elektrolytov. Elektrolyty sú minerály, ako napr. vápnik, sodík, draslík, horčík či fosfor a ich úlohou je udržiavať v bunkách správne množstvo vody, ktoré je nevyhnutné pre ich fungovanie. Základnou zložkou Hydrojelly masky sú okrem elektrolytov predovšetkým morské riasy, ktoré obsahujú veľmi veľa minerálov a vitamínov, ďalej je to organický prášok z bielej vŕby, z celozrnnej a bielej ryže a posledná zložka je organický prášok z ovsa. Jednou z bežných príčin suchej pokožky je práve nerovnováha elektrolytov. Pokožka tím nedokáže absorbovať a zadržiavať správne množstvo vody, ktorá je nevyhnutná pre zdravie a krásnu pleti. Preto ak zmiešame Hydrogelovú elektrolytickú masku s vodou vznikne nám silná hydratačná infúziu pre našu pleť. Toto je nová generácia zlupovacích masiek, ktoré dodajú vašej pleti nie len potrebnú hydratáciu, ale vďaka pridaným organickým zložkám budem vaša pleť žiarivá, vypnutá, plná vitamínov a bez rôznych nedostatkov. Zloženie neobsahuje parabény, sulfáty, ftaláty, škrob ani mastenec. Netestované na zvieratách, biologicky rozložiteľný odpad.

Kľúčové aktívne ingrediencie

Extrakt z morských rias:

Morské riasy (alginát draselný, alginát sodný): Jednou z najvýznamnejších vlastností rias je ich schopnosť okamžite hydratovať pokožku. Sú bohatým zdrojom prírodných polysacharidov s preukázanou schopnosťou zvyšovať funkčnosť bariérovej pokožky a zvyšovať jej schopnosť zadržiavať vlhkosť. Riasy prenášajú kyslík, dodávaju ho do pokožky na a tým zvyšujú obranyschopnosť kože proti rôznym enviromentálnym stresom.

Extrakt organickej kôry z bielej vŕby:

Prášková forma kôry z bielej vŕby má sťahujúce vlastnosti. Obsahuje prírodné triesloviny, bohaté na antioxidanty, ktoré pomáhajú zmierňovať a znižovať zápal. Poskytujú úľavu od kožných problemov, ako sú ekzémy, ružovka a psoriáza.

Extrakt organickej múky z bielej ryže:

Ryža má vynikajúce väzby na čistenie, exfoliaciu a kondicionovanie pokožky. Chráni aj pred poškodením životného prostredia. Ryža je prírodný zvlhčovač, ktorý umožňuje pokožke zostať hydratovanou a zdravou.

Extrakt z organickej celozrnnej ovsenej múky:

Ovos je účinný zvlhčujúci prostriedok, ktorý pomáha pokožke udržať vlhkosť. Ovos môže pokožku upokojovať a je hypoallergénny. Pomáha zmierňovať výskyt vyrážok a upokojiť alergické reakcie, ako aj spálenie od slnka a iné podráždenia kože.

Prečo prášková forma?

Viazanie vody a kyslíka ničí účinné latky rias v kozmetike. Aby sa zabránilo znehodnocovaniu kozmetiky vyrobenej z rias, vyžadovali by tekuté výrobky silnú konzervačnú zložku. Esthemax sa preto vyhol vyššiemu množstvu použitých nežiaducich konzervačných látok, tým že masky chráni (ich učinné látky) vo forme suchého prášku. Suché aktívne zložky sa aktivujú zmiešaním prášku s vodou pred aplikáciou masky. Kozmetika v práškovej forme zostane stabilná po dlhšiu dobu a vyžaduje podstatne menej konzervačných látok, vďaka čomu sú práškové masky bezpečnou a účinnou alternatívou pre pokožku.